Toyota Carina E

Japońskie samochody cieszą się dużym zaufaniem na całym świecie. Toyota Carina jest kolejnym potwierdzeniem teorii o niezawodności i trwałości Japończyków. Carina E wystartowała w 1992 roku – była to nowa generacja, wyposażona w silniki Lean Burn. W kolejnych latach dokonywano następnych poprawek, między innymi w konstrukcji zawieszenia.

Toyota Carina E miała konkurować z europejskimi markami, ale wysoka cena wynikająca z opłat celnych stanowiła skuteczną barierę przed podbiciem rynku. Z tego względu zdecydowano się na rozpoczęcie produkcji bezpośrednio w Europie. Początkowo obawiano się, że składanie Toyoty poza granicami Japonii zaowocuje gorszą jakością, tak się jednak nie stało. Spadła za to cena Toyoty i Carina E mogła od tej pory skutecznie rywalizować z europejskimi markami.

Carinę E produkowano w wersji liftback oraz jako czterodrzwiową limuzynę, w 1993 roku doszło jeszcze kombi ochrzczone mianem Sportwagon. Toyota Carina E mogła się pochwalić w tym czasie niskimi współczynnikami oporu powietrza, chociaż odpowiedzialne za te parametry krągłe kształty samochodu składały się na mało porywającą linię nadwozia. Zresztą do dzisiaj Carina E nie zachwyca urodą, tak na zewnątrz, jak i wewnątrz auta.

Carina E jest za to wygodnym samochodem, prowadzi się całkiem dobrze, a obsługa deski rozdzielczej nie sprawia kłopotów. Niedogodności mogą się za to pojawić przy pokonywaniu zakrętów albo podczas ostrego przyspieszania. Auto jest też wystarczająco duże by pomieścić całą rodzinę z dużym bagażem. W standardowym wyposażeniu jest ABS, jednak droga hamowania na tle konkurentów wypada raczej blado.

Silniki montowane w Carinie E mogą być w wersji benzynowej i wysokoprężnej. Najwięcej modeli wyposażono w silniki o pojemności 2.0 l o mocy 133 KM, a podstawowa jednostka to motor 1.6 l z zakresem mocy 99-115 KM. Toyota Carina E spala przeciętnie 7,5 litra na sto km, co w tej klasie jest przyzwoitym wynikiem. Jeśli jednak będzie się jeździło na kiepskim paliwie, konieczne będą wymiany części napędowych.

Usterki w Carinie E są raczej rzadkie i nie ma konkretnego typu usterek, z jakimi kierowcy muszą się liczyć najbardziej. Stan techniczny zależeć będzie przede wszystkim od dbałości o samochód i rozsądnej jazdy po kiepskich drogach. Kierowcy jeżdżący Cariną E przez kilka lat najbardziej cenią sobie jej przestronność, niezawodność i dobre osiągi.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Głowice samochodowe są nieustannie narażone na uszkodzenia i nie ma różnicy czy są to elementy starej produkcji, z żeliwa, czy nowoczesne głowice z aluminium. Największym zagrożeniem dla wszystkich typów głowic są nagłe zmiany temperatur.

Głowicę można uszkodzić na przykład podczas uruchamiania samochodu, który stał przez całą noc na dużym… Czytaj dalej

Pierwsza generacja Thalii liczy sobie już prawie 15 lat. Samochód był praktyczny i niezbyt drogi, ale odstraszał mało atrakcyjną karoserią. Kolejne wersje tego modelu prezentowały się znacznie lepiej, chociaż na tle swojej konkurencji nadal wypadają słabo.

W Renault Thalia zastosowano wiele rozwiązań znanych z mniejszych modeli tej marki. Wykorzystano tą samą… Czytaj dalej

Trzecia generacja Scirocco zadebiutowała w 2008 roku. Mimo „zaawansowanego” wieku Scirocco nadal wygląda bardzo świeżo i drapieżnie, wyróżniając się między innymi masywnymi zderzakami, felgami i układem wydechowym umiejscowionym po obu stronach zderzaka.

W Scirocco R umieszczono jednostkę 2.0 TSI, która generuje 265 KM i 350 Nm. Takie same silniki można spotkać w… Czytaj dalej | 1 Comment

W polskim prawie drogowym nie ma jasno określonych dat wymiany opon letnich na zimowe i odwrotnie. Powszechnie jednak uważa się, że na zimowkach należy jeździć pomiędzy Dniem Wszystkich Świętych a Wielkanocą.

W tym roku nadejście zimy trochę się opóźnia i założenie zimowek pierwszego listopada trochę mija się z celem. Temperatura bardzo rzadko spada poniżej… Czytaj dalej

Toledo jest w ofercie Seata od 1991 roku. Jest to sporych rozmiarów liftback budowany na płycie podłogowej Volkswagena Golfa II. Przez pierwszą dekadę istnienia Toledo przekonywało do siebie głównie niską ceną, dopiero w 1999 roku pojawiła się nowa wersja tego modelu o znacznie ładniejszej sylwetce niż dotychczas.

Najnowsza generacja Toledo jest czwartą z kolei… Czytaj dalej

Chevrolet Trax to mały crossover, przeznaczony głównie do jazdy po mieście. Trax wyróżnia się modną stylizacją i jeśli nie będzie się go zmuszać do ciężkiej pracy, z pewnością będzie dobrze służył swojemu właścicielowi.

Debiut Traxa przypada na 2007 rok, a do sprzedaży model trafił pięć lat później. Konstrukcja tego Chevroleta opiera się na platformie… Czytaj dalej

Zimą, kiedy temperatury spadają dużo poniżej zera, olej może zgęstnieć na tyle, że nie udaje się uruchomić silnika. Przy każdej próbie zacierają się tłoki w cylindrach, a to prowadzi do jednego – generalnego remontu silnika.

Uszkodzenia cylindrów są trwałe, można je uratować tylko dzięki fachowej regeneracji. Polega ona na tym, że wnętrze wytartego cylindra… Czytaj dalej | 1 Comment

Zamek samochodowy, zwłaszcza zimą, potrafi sprawić bardzo niemiłą niespodziankę i bardzo często dzieje się tak z winy samego kierowcy.

Zamkom w swoich samochodach kierowcy poświęcają bardzo mało czasu albo nie interesują się nimi w ogóle, a ich stan również ma wpływ na wygodną eksploatację pojazdu. Niezależnie od tego, jaki zamek zamontowano w… Czytaj dalej

Francuskie samochody nie mają najlepszej opinii, ale jeśli chodzi o małe modele, to Peugeot naprawdę ma się czym pochwalić. W 2006 roku francuska marka wypuściła model 207.

Miał to być następca modelu 206, krytykowanego za sporą awaryjność. Początkowo oferta ograniczała się do dwóch hatchbacków, 3- i 5-drzwiowych. Rok później dołączył do… Czytaj dalej

Przed sezonem zimowym kierowcy powinni zmieniać nie tylko opony, ale również felgi. Najczęstszym wyborem polskich kierowców są felgi stalowe, bo kosztują mniej od aluminiowych, a zapewniają praktycznie taki sam poziom bezpieczeństwa.

Felgi ze stali nie wyglądają jednak tak efektownie jak felgi z aluminium, wymagają za to regularnej kontroli stanu… Czytaj dalej

Ten wpis został opublikowany w kategorii samochody używane, używane japońskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *