Opel Astra III

W rodzinie Opli Astra pojawiła się już IV, ale wersja III wciąż znajduje liczne grono chętnych nabywców. Na polskich drogach Opli Astra III widać bardzo dużo i nic dziwnego, bo to samochód pełen zalet. Opel Astra III zadebiutował w 2004 roku, zastępując tym samym równie popularną dwójkę. Podczas jazdy nowym modelem można niemal od razu zauważyć znaczącą poprawę jakości podróży. Pod względem zmian technicznych Opel Astra III w momencie debiutu mógł zadowolić nawet bardzo wybrednych klientów.Model Essentia wyposażono w silnik 1.7 CDTI o mocy 100 KM. Wersja podstawowa samochodu zapewnia całkiem sporo udogodnień, ale komu to nie wystarczało, mógł zamówić dodatkowe opcje, oczywiście już za dopłatą. Niektóre udogodnienia pociągały jednak za sobą konieczność zamówienia jeszcze innych akcesoriów – przykładowo, zamawiając komputer pokładowy trzeba było jeszcze przy okazji wyposażyć Essentię w radio CD 30, zestaw siedmiu głośników oraz wyświetlacz wielofunkcyjny. Rzecz jasna, za każdy z tych elementów trzeba zapłacić osobno.

Co można powiedzieć o Oplu Astrze III po kilku latach użytkowania? Większość kierowców jest bardzo zadowolona ze swojego wyboru i w zasadzie niewiele można tej marce zarzucić – jeśli tylko dopasuje się osiągi auta do swoich oczekiwań. Astra III sprawdza się zarówno podczas codziennych dojazdów do pracy, jak i dłuższych wakacyjnych wypraw. Największym autem Astry III jest jej bezawaryjność. Jeśli tylko kierowca będzie dbał o swój samochód, ono odpłaci mu się brakiem usterek, przynajmniej tych poważnych. Również w codziennej eksploatacji Astra III sprawuje się bardzo dobrze. Średni poziom spalania paliwa to około 5 litrów na sto kilometrów, do tego dochodzą też stosunkowo tanie części zamienne i koszty naprawy. Nie ma też problemów z remontowaniem Astry, ponieważ jest to tak popularna marka, że niemal każdy warsztat poradzi sobie z jej usterkami.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Głowice samochodowe są nieustannie narażone na uszkodzenia i nie ma różnicy czy są to elementy starej produkcji, z żeliwa, czy nowoczesne głowice z aluminium. Największym zagrożeniem dla wszystkich typów głowic są nagłe zmiany temperatur.

Głowicę można uszkodzić na przykład podczas uruchamiania samochodu, który stał przez całą noc na dużym… Czytaj dalej

Pierwsza generacja Thalii liczy sobie już prawie 15 lat. Samochód był praktyczny i niezbyt drogi, ale odstraszał mało atrakcyjną karoserią. Kolejne wersje tego modelu prezentowały się znacznie lepiej, chociaż na tle swojej konkurencji nadal wypadają słabo.

W Renault Thalia zastosowano wiele rozwiązań znanych z mniejszych modeli tej marki. Wykorzystano tą samą… Czytaj dalej

Trzecia generacja Scirocco zadebiutowała w 2008 roku. Mimo „zaawansowanego” wieku Scirocco nadal wygląda bardzo świeżo i drapieżnie, wyróżniając się między innymi masywnymi zderzakami, felgami i układem wydechowym umiejscowionym po obu stronach zderzaka.

W Scirocco R umieszczono jednostkę 2.0 TSI, która generuje 265 KM i 350 Nm. Takie same silniki można spotkać w… Czytaj dalej | 1 Comment

W polskim prawie drogowym nie ma jasno określonych dat wymiany opon letnich na zimowe i odwrotnie. Powszechnie jednak uważa się, że na zimowkach należy jeździć pomiędzy Dniem Wszystkich Świętych a Wielkanocą.

W tym roku nadejście zimy trochę się opóźnia i założenie zimowek pierwszego listopada trochę mija się z celem. Temperatura bardzo rzadko spada poniżej… Czytaj dalej

Toledo jest w ofercie Seata od 1991 roku. Jest to sporych rozmiarów liftback budowany na płycie podłogowej Volkswagena Golfa II. Przez pierwszą dekadę istnienia Toledo przekonywało do siebie głównie niską ceną, dopiero w 1999 roku pojawiła się nowa wersja tego modelu o znacznie ładniejszej sylwetce niż dotychczas.

Najnowsza generacja Toledo jest czwartą z kolei… Czytaj dalej

Chevrolet Trax to mały crossover, przeznaczony głównie do jazdy po mieście. Trax wyróżnia się modną stylizacją i jeśli nie będzie się go zmuszać do ciężkiej pracy, z pewnością będzie dobrze służył swojemu właścicielowi.

Debiut Traxa przypada na 2007 rok, a do sprzedaży model trafił pięć lat później. Konstrukcja tego Chevroleta opiera się na platformie… Czytaj dalej

Zimą, kiedy temperatury spadają dużo poniżej zera, olej może zgęstnieć na tyle, że nie udaje się uruchomić silnika. Przy każdej próbie zacierają się tłoki w cylindrach, a to prowadzi do jednego – generalnego remontu silnika.

Uszkodzenia cylindrów są trwałe, można je uratować tylko dzięki fachowej regeneracji. Polega ona na tym, że wnętrze wytartego cylindra… Czytaj dalej | 1 Comment

Zamek samochodowy, zwłaszcza zimą, potrafi sprawić bardzo niemiłą niespodziankę i bardzo często dzieje się tak z winy samego kierowcy.

Zamkom w swoich samochodach kierowcy poświęcają bardzo mało czasu albo nie interesują się nimi w ogóle, a ich stan również ma wpływ na wygodną eksploatację pojazdu. Niezależnie od tego, jaki zamek zamontowano w… Czytaj dalej

Francuskie samochody nie mają najlepszej opinii, ale jeśli chodzi o małe modele, to Peugeot naprawdę ma się czym pochwalić. W 2006 roku francuska marka wypuściła model 207.

Miał to być następca modelu 206, krytykowanego za sporą awaryjność. Początkowo oferta ograniczała się do dwóch hatchbacków, 3- i 5-drzwiowych. Rok później dołączył do… Czytaj dalej

Przed sezonem zimowym kierowcy powinni zmieniać nie tylko opony, ale również felgi. Najczęstszym wyborem polskich kierowców są felgi stalowe, bo kosztują mniej od aluminiowych, a zapewniają praktycznie taki sam poziom bezpieczeństwa.

Felgi ze stali nie wyglądają jednak tak efektownie jak felgi z aluminium, wymagają za to regularnej kontroli stanu… Czytaj dalej

Ten wpis został opublikowany w kategorii porady motoryzacyjne, samochody niemieckie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *